بهترین عطرها
0

سفر به دنیای بوی خوش راهنمای انتخاب بهترین عطرها

در دنیای عطر، با صدها هزار عطر طراح و خاص، گزینه‌های بی‌پایانی برای انتخاب وجود دارد. اما در میان این دریای عطر، تنها چند عطر خاص از بقیه متمایز می‌شوند و به محبوبیت خارق‌العاده‌ای دست پیدا می‌کنند. ممکن است شما این عطرها را فقط با اسم بشناسید یا تنها بوی آنها را تشخیص دهید. به هر حال، ما لیستی از محبوب‌ترین و بهترین عطرها را تهیه کرده‌ایم که همه‌ی حرف‌ها (و بینی‌ها!) را به خود جلب کرده‌اند.

سمفونی بوی خوش: معرفی عطرهایی که حواس شما را نوازش می دهند

۱. Dior Sauvage

دیور سواژ: عطری وحشی و مغناطیسی برای مردی جسور

دیور سواژ

نام دیور نیازی به معرفی ندارد، به ویژه عطر سواژ (وحشی) این برند. این عطر به طرز چشمگیری توانسته خود را به عنوان رایحه منتخب بسیاری از مردان تبدیل کند، چیزی که هیچ عطر دیگری تا به حال به آن دست پیدا نکرده است. فرانسوا دماشی، سازنده این عطر، با الهام گرفتن از آسمان آبی خنک و چشم‌اندازهای وسیع، این عطر را خلق کرده است. دیور سواژ با تازگی یک نت ترنج خوش‌مزه و کمی تند کالابریایی آغاز می‌شود که سپس به رایحه کرمی عصاره وانیل می‌رسد و ردی مردانه و اصیل بر جای می‌گذارد. این عطر را می‌توان با سه کلمه توصیف کرد: پهناور، خام و شهوانی. تنها نقطه ضعف آن چیست؟ شاید کمی بیش از حد محبوب شده باشد، و بله، ممکن است اطرافیانتان هم از همین عطر استفاده کنند! در نتیجه، بسیاری از علاقه‌مندان به عطرهای خاص به دلیل همین محبوبیت زیاد، اکنون از آن اجتناب می‌کنند.

۲. کرید اونتوس  Creed Aventus

کرید اونتوس

عطر اونتوس از کرید با الهام از زندگی پر فراز و نشیب امپراتور تاریخی، ناپلئون بناپارت، ساخته شده است. این عطر، در عین حال که القاگر کننده‌ی قدرت، موفقیت و زندگی‌ای پربار است، حس خوشبختی و رفاه را نیز تداعی می‌کند. نت خوشایند سیب در ابتدای مسیر بویایی به مشام می‌رسد و سپس با مرکبات جشن می‌گیرد، قبل از اینکه به قلب باشکوه یاسمن و توت فرنگی وحشی برسد. این شیرینی با رایحه نعناع هندی و توس برای حفظ حس زمینی بودن عطر متعادل می‌شود. پایه عطر از مشک، خزه‌بلوط، عنبر سائل و وانیل تشکیل شده است که وجه‌های مختلف این عطر را به هم پیوند می‌دهد. اونتوس محبوب‌ترین عطر کرید است و همچنان یکی از پرحرفه‌ترین عطرهای حال حاضر به شمار می‌رود. برخی می‌گویند دیگر کیفیت سابق را ندارد. با این حال، همچنان رایحه محکم و خوبی است و اگر به دنبال جلب توجه هستید، مطمئن باشید با این عطر به آن خواهید رسید.

۳. Mancera Cedrat Boise (مانسرا سِدرات بوا)

جذاب به دنبال عطری خاص و باکیفیت هستید که در عین حال به صرفه هم باشد؟ Cedrat Boise قطعا بهترین انتخاب این لیست است. با کمی بیش از ۱۰۰ یورو، می توانید یک بطری ۱۲۰ میلی لیتری از Beautinow تهیه کنید. رایحه این عطر با نت های مرکبات و انگور سیاه به زیبایی آغاز می شود، با قلبی از نعناع هندی و کهربا، و در نهایت با نت های پایه عنبر سائل و مشک سفید به پایان می رسد. برخی می گویند این عطر قاتل Aventus Creed است!

۴. Baccarat Rouge 540 (باکارات رژ ۵۴۰)

ادو پرفیوم Baccarat Rouge 540 دنیای عطر را تحت تاثیر قرار داده و برای بسیاری به عنوان دروازه ای به دنیای عطر عمل کرده است. اگر عطری باشد که در شبکه های اجتماعی بیشتر در مورد آن صحبت شود، ممکن است این عطر باشد. یاسمن نسیم دار و زعفران درخشان، نت های معدنی عنبر سائل و سدر تازه برش خورده را به خوبی تکمیل می کند. Baccarat Rouge 540، درخشان، براق و پوشیده شده با ردایی باشکوه قرمز، پوست را مانند زمزمه ای گلی کهربایی و چوبی نوازش می کند که یک بار دیگر تسلط فرانسیس کوپرلجان را نشان می دهد. تنها می توان آن را به عنوان یک اثر هنری توصیف کرد. و همه ما می دانیم که هنر عالی بارها تقلید می شود، این موضوع در مورد Baccarat Rouge 540 تفاوتی ندارد زیرا بسیاری از برندها رایحه های مشابهی را معرفی می کنند.

۵. Paco Rabanne 1 Million (پاکو رابان ۱ میلیون)

شاید Paco Rabanne 1 Million یک میلیون هزینه نداشته باشد، اما قطعا چنین حسی را القا می کند. این عطر ادای احترامی به میل ما به موفقیت است. نت های اولیه پرتقال خونی، گریپ فروت و نعناع شما را به قلب داغ آن از نت های تند، دارچین و رز هدایت می کند، جایی که در نهایت از طریق پایه عنبر، چرم، نت های چوبی و نعناع هندی، تأثیری ماندگار به جا می گذارد. مشخصات معطر پرقدرت آن هنگام حضور مردی با برنامه در مقابل شما، جای شکی باقی نمی گذارد. این عطر متمایز، غنی و باکلاس است، به همین دلیل است که در بین آقایان همیشه محبوب بوده است.

۶. Parfums de Marly Delina Exclusif (پارفومز د مارلی دلینا اکسکلوسیف)

شاید Exclusif در بین توده ها محبوب ترین نباشد، اما این عطر خاص قطعا در بین علاقه مندان به عطر زبانزد است. چرا؟ چون با لایه های زیبای ترکیبات رایحه ای بسیار منحصر به فرد و متفاوت است. با رایحه ای میوه ای با بوی لیمو ترش (لیچی) شروع می شود، به دنبال آن دسته گلی از رز ترکیه، و با پایه ای پیچیده از وانیل، عنبر و نت های چوبی به پایان می رسد.

۷. شانل شماره ۵ – Chanel No. 5

این تعجبی ندارد که عطری که در سال ۲۰۲۱ جشن ۱۰۰ سالگی خود را جشن می گیرد، همچنان رایحه امضای بسیاری از زنان در سراسر جهان است. این عطر افسانه ای شانل شماره ۵، دسته گلی باوقار و ظریف را ارائه می دهد که با ملایمی دعوت کننده و قدرتی پنهان و فولادی همراه است. این عطر گلی نه تنها محبوب است، بلکه انقلابی بود. این اولین عطری بود که با آلدهیدها لایه بندی شد، روشی رایج در دنیای عطرسازی که به عطر حس سبکی و گشادی می بخشد. “عطر زنانه، با رایحه یک زن” این چیزی است که خود کوکو شانل این عطر نمادین را نامید و ما کاملاً موافقیم.

رایحه اولیه با طراوتی مرکباتی و کمی شیطنت آمیز آغاز می شود، سپس به قلبی گلی از یاسمین، رز و مایه های کمی تند از ایلنگ و چوب صندل نرم می رسد. نت پایانی، با وانیل، خس خس و نعناع هندی، گرمی و عمق را به عطر می بخشد و حس لوکس و جاودانی را القا می کند. شانل شماره ۵ عطری است که اعتماد به نفس و قدرت زنانگی را با ظرافت و پیچیدگی القا می کند.

۸. فردریک مال – پرتره یک خانم Frederic Malle Portrait of a Lady

“پرتره یک خانم” از برند فردریک مال عطری است که به طور جهانی شناخته شده است. دومینیک روپیون، مردی بود که پشت این عطر کهربا گلی با الهام از رمان “پرتره یک خانم” اثر هنری جیمز در سال ۱۸۸۱ قرار داشت. بهترین توصیف برای این عطر، تجسمِ ظرافت است.

عطر با دسته گلی از رز آغاز می شود که سپس با مجموعه ای از ادویه ها تضاد ایجاد می کند. قلب عطر، عمیق و مرموز، حاوی نعناع هندی است که با ترکیب میوه ای از انگور سیاه و تمشک همراه است. پایه از چوب صندل کرمی و کمی میخک، تمام نت های متضاد را به عطری باشکوه متصل می کند.

این عطر برای تجسمِ فردی که آن را می پوشد ساخته شده است، به عبارتی یک پرتره. این عطر بی زمان، با زن باوقار و خوش اندام سخن می گوید و این ویژگی ها را در بطری دلربای عطر مجسم می کند.

۹. بایردو – آب کولی (Gypsy Water)

آب کولی از بایردو، رویای یک زندگی رنگارنگ، وحشی و آزاد را در فردی که آن را به تن می کند، بیدار می کند. مرکبات تازه، عنبر شدید و رایحه چوبی سوزن کاج و صندلwood، همگی به زیبایی با هم ترکیب می شوند تا حس جادویی فضای باز را تداعی کنند. این عطر شما را به یک سفر بویایی در دل طبیعت می برد، از بوی خاک تازه تا جنگل های عمیق و پهناور. به همین دلیل است که محبوب ترین عطر بایردو به شمار می رود. رایحه و سفری که با این عطر طی می کنیم، بی نظیر است.

۱۰. لـه لابو – صندل ۳۳ (Santal 33)

صندل ۳۳ از لـه لابو عطری است که جوهر رویایی را به تصویر می کشد که نمی توان از آن جدا شد. این عطر، آزادی را به معنای واقعی کلمه تجسم می بخشد. رایحه اغوا کننده و مست کننده آن، هل تند را با نت های آرامش بخش بنفشه و زنبق ترکیب می کند. چوب صندل شیرین و سدر خاکی، مسیر ارکستر نت های چرمی، تند و مشکی را هموار می کنند که این عطر را همزمان بسیار آرامش بخش و لوکس می کند. صندل ۳۳ لـه لابو عطری باشکوه است و لایق قرار گرفتن در میان پربحث ترین و محبوب ترین عطرهای دنیا را دارد.

۱۱. میزون مارجیلا – “بجانب شومینه” (By the Fireplace)

 

بجانب شومینه از میزون مارجیلا بخشی از مجموعه معروف “Replica” است که با حس نوستالژی، خاطرات ناب شما را زنده می کند و شما را به زمان و مکان دلنشینی می برد. بجانب شومینه شما را به یک شب سرد زمستانی با شومینه ای پر از صدای ترکیدن هیزم و نور درخشان آن منتقل می کند که حس آرامش بخشی را به شما القا می کند. احساس گرما و خاطرات زمستانی با رایحه شاه بلوط بو داده و چوب دودی تداعی می شود. این رایحه سرمست کننده شما را در پتوئی از آسایش می پیچاند. این عطر رپلیکا که توسط ماری سالامان ساخته شده، هم برای شب های بیرون و هم برای شب های داخل منزل مناسب است و در روزهای بارانی نیز با رایحه گرم خود حس دلنشینی برایتان به ارمغان می آورد. این عطر همچنان به دلیل اثر آرامش بخش و خوشبویی که بر جای می گذارد، مورد علاقه زنان و مردان است.

۱۲ . ورساچه اروس Versace Eros

عطری با الهام از اساطیر یونان

ورساچه اروس با الهام از اساطیر یونانی و الهه عشق، اروس، ساخته شده است. به همین دلیل، این عطر سرشار از شور، اعتماد به نفس و تمایل است.

این رایحه تازه و معطر با نعناع در نت ابتدایی آغاز می شود که با ترکیب پوست لیموی ایتالیایی و سیب های سبز تقویت می شود. وانیل خامه ای ماداگاسکار در کنار دانه تونکا گرم، رایحه ای اغوا کننده ایجاد می کند. پایه چوبی از سدر، خس خس و خزه بلوط، این عطر قدرتمند را کامل می کند.

عطر اروس، اغوا کننده و اعتیاد آور، شما را مانند یک خدای یونانی احساس قدرت و جذابیت خواهد کرد. محبوبیت آن هرگز زیر سوال نبوده است.

نکات پایانی:

در این پست، سفری کوتاه به دنیای عطرها و رایحه های فراموش نشدنی داشتیم. با معرفی تعدادی از بهترین عطرهای زنانه و مردانه، تلاش کردیم تا شما را در انتخاب عطری که به بهترین نحو شخصیت و سلیقه تان را نشان می دهد، یاری کنیم. انتخاب عطر مناسب امری سلیقه ای است و هیچ عطر واحدی نمی تواند برای همه افراد بهترین باشد. با این حال، با در نظر گرفتن نکات گفته شده در این پست و همچنین تست عطرهای مختلف، می توانید عطری را انتخاب کنید که از آن لذت ببرید و اعتماد به نفس شما را افزایش دهد.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =